کاربرد بالابر صنعتی در کارگاه ها چیست؟

کاربرد بالابر صنعتی در کارگاه ها

کاربرد بالابر صنعتی در کارگاه ها چیست؟

بالابر به وسیله ای گفته می شود که از آن برای جابجایی در ارتفاع استفاده می شود. بالابرها انواع مختلفی دارند و می توان از آنها برای مکان های مختلفی استفاده کرد. بالابر خانگی ،بالابری است که در خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد و بالابر فروشگاهی در فروشگاه ها استفاده می شود. بالابرهای صنعتی نیز بالابرهایی هستند که در محیط های صنعتی مانند کارگاه ها و کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند فواید زیادی داشته باشد. در این مقاله به کاربرد بالابر صنعتی در کارگاه ها پرداخته شده است.

بالابر صنعتی

بالابر صنعتی همان گونه که از نامش پیداست در کارهای مرتبط با صنعت کاربرد دارد و از آن برای جابجایی بارها و وسایل سنگین استفاده می شود. این بالابرها باعث می شود تا در محیط صنعتی به راحتی بتوان به ارتفاعات دسترسی داشت. این بالابرها در دو نوع وجود دارند: بالابر ثابت و بالابر متحرک.

بالابر ثابت، بالابری است به طور ثابت بر روی دیوار نصب می شود و قابلیت جابجایی آن وجود ندارد. از این بالابر برای حمل افراد و بار در انبارها و کارگاه ها و دیگر مکان ها استفاده می شود و دارای ابعاد مختلفی است. بالابر متحرک نیز بالابری است که می توانید آن را جابجا کنید و به راحتی در محل مورد نظر خود قرار دهید. بالابرهای متحرک هم در نوبه خود می توانند در محیط های صنعتی بسیار مفید باشند.

کاربرد بالابر صنعتی در کارگاه ها

یکی از جاهایی که بالابر صنعتی در آن مورد استفاده قرار می گیرد، کارگاه است. منظور از کارگاه جایی است که در آن کاری صورت می پذیرد و رابطه کارفرما و کارگر در آن تعریف شده است. در یک محیط کارگاهی بدون شک همواره بارها و وسایل زیادی وجود دارند که در بسیاری از موارد نیاز به جابجایی در ارتفاعات دارند. در اینجاست که یک بالابر صنعتی می تواند جوابگو  باشد. در زیر به موارد کاربرد یک بالابر صنعتی در کارگاه ها اشاره شده است:

بالابر نفربر چیست؟

1.حمل بار و وسایل:

همان طور که گفته شد در محیط های کارگاهی، بارها و وسایل زیادی وجود دارد که باید در بسیاری از موارد بالا و پایین برده شوند. مخصوصا در کارگاه های تولیدی، مواد اولیه باید به طور مداوم بالا و پایین شوند. در چنین کارگاه هایی که دارای چندین طبقه هستند می توان از بالابرهای صنعتی استفاده کرد و به راحتی بارها را بالا و پایین کرد تا سرعت کار بالا برود.

2.حمل افراد:

یکی دیگر از کاربردهای بالابر صنعتی در کارگاه ها این است که افراد به سرعت می توانند در ارتفاع جابجا شوند. برای مثال آنها به سرعت می توانند به انبار رفته و بار مورد نظر را برداشته و به طبقه بالا بیاورند. این کارها باعث می شود تا از خستگی کار کم شود.

مزیت های بالابر صنعتی در کارگاه ها

وجود یک بالابر صنعتی می تواند در کارگاه مزیت های زیادی داشته باشد. در زیر به این مزیت ها اشاره شده است:

1.بالا رفتن سرعت کار:

بدون شک هر چه سرعت کار در یک کارگاه بالاتر باشد ، بازدهی و درآمد آن هم بالاتر خواهد رفت. با جابجایی سریع بار و افراد توسط بالابر صنعتی در کارگاه ها، کارها سریع تر انجام می شوند و این خود مزیت بسیار مهمی است.

2.بالا رفتن امنیت:

حمل بار توسط افراد همواره خطراتی را به همراه دارد و زمانی که که یک بالابر صنعتی در یک کارگاه وجود داشته باشد دیگر نیازی به این کار وجود نخواهد داشت. حمل بار توسط یک بالابر صنعتی بسیار امن تر است تا توسط افراد.

مدت زمان بین سرویس بالابر فروشگاهی چقدر است؟

3.توان بیشتر کارگران:

حمل بار توسط کارگران و بالا و پایین رفتن بین طبقات می تواند انرژی زیادی را از آنها بگیرد. با وجود یک بالابر صنعتی دیگر آنها حمل بار کمتری خواهند داشت و از سوی دیگر نیاز به بالا و پایین رفتن بین طبقات نخواهند داشت چون به سرعت توسط بالابر این کار را انجام خواهند داد. با وجود یک بالابر صنعتی در یک کارگاه مسلما از زحمت کارگران کمتر خواهد شد و در نتیجه آنان توان و انرژی بیشتری برای انجام کارها خواهند داشت.

4.بالا رفتن قیمت و ارزش کارگاه:

نصب یک بالابر صنعتی در یک کارگاه، قیمت آن را مسلما بالاتر خواهد برد.چه شما بخواهید یک کارگاه را بفروشید و چه اجاره بدهید، با داشتن یک بالابر صنعتی در آن می توانید قیمت بالاتری را تعیین کنید.

انواع بالابرهای صنعتی

بالابرهای صنعتی که در کارگاه ها یا دیگر جاها مورد استفاده قرار می گیرند انواع مختلفی دارند. در زیر به آنها اشاره شده است:

1.بالابر صنعتی هیدرولیکی:

بالابر صنعتی هیدرولیکی از نیروی هیدرولیک برای بالا و پایین شدن استفاه می کند و دارای قدرت و امنیت بالایی است و گزینه بسیار خوبی برای نصب در یک مکان صنعتی است. این بالابر را به شکل نیم کابین و کابین تمام  می توان در کارگاه ها، سوله ها و دیگر جاها نصب کرد و از آن استفاده کرد. بالابر هیدرولیکی صنعتی می تواند خود انواع مختلفی داشته باشد.

2.بالابر کابلی:

یکی دیگر از بالابرهایی که در کارگاه ها و مکان های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد بالابر کابلی می باشد. این بالابرها مانند بالابر هیدرولیکی رایج نیستند اما بهرحال کارایی بسیار خوبی دارند و شما می توانید به خوبی از آنها استفاده کنید.

انواع موتور و گیربکس بالابر فروشگاهی

3.بالابر متحرک:

بالابر متحرک در محیط های صنعتی کاربرد زیادی دارد و برای همین از آن استفاده زیادی می شود. این بالابرها خود به دو شکل بالابر سیار با دسترسی عمودی و بالابر سیار با دسترسی افقی و عمودی(بوم لیفت) وجود دارند.

نتیجه گیری

بالابرهای صنعتی ، بالابرهایی هستند که از آنها در محیط هایی صنعتی چون کارگاه ها، کارخانه ها، انبارها و دیگر موارد استفاده می شود. کاربرد این بالابرها برای جابجای بار و افراد می باشد و مزیت هایی مانند افزایش سرعت در کار، افزایش ایمنی ، افزایش توان افراد و بالا بردن ارزش مکان صنعتی را به همراه خواهد داشت.

نصب یک بالابر صنعتی در کارگاه می تواند بازدهی کار را بالاتر ببرد و باعث شود تا کارها سریع تر انجام شوند و این خود عاملی بسیار مهم در موفقیت یک کارگاه است. برای خرید یک بالابر صنعتی حتما از شرکت های معتبری مانند گروه صنعتی آریانا خریداری کنید.

 بالابر هیدرولیکی مدل تینا با نگاه تولید انبوه طراحی و تولید می گردد. برای تولید قطعات از جیگ ها و فیکسچرهای اصولی استفاده می شود که موجب اطمینان در دقت ساخت و مونتاژ قطعات می گردد. کلیه قطعات مکانیکی بالابرهای آرینا مدل TINA از ضریب اطمینان بالایی در طراحی خود بهره میگیرند و به دلیل ماهیت تولیدی آن ساخت و مونتاژ قطعات از حداکثر کیفیت و دقت برخوردار است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

مقالاتمقالات بالابر

انواع بالابرهای هیدرولیکیبالابربالابر ارزانبالابر تجاریبالابر خانگیبالابر صنعتیبالابر صنعتی در کارگاه هابالابر فروشگاهیگروه صنعتی آریانا

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.

    Cresta Help Chat
    Send via WhatsApp
    مشاوره و استعلام قیمت