قطعات بالابر خانگی را چه چیزهایی تشکیل می دهد؟

قطعات بالابر خانگی را چه چیزهایی تشکیل می دهد؟

قطعات بالابر خانگی را چه چیزهایی تشکیل می دهد؟


قطعات بالابر خانگی را چه چیزهایی تشکیل می دهد؟

عده ای از افراد تصور می کنند که هوم لیفت یا بالابر خانگی همان آسانسور است اما در ابعاد کوچکتر، هرچند نمی توان این نظریه را به طور کلی رد کرد اما باید گفت که بالابر خانگی دارای ساز و کار مخصوص به خود بوده و مهم تر از همه اینکه قطعات بالابر خانگی متفاوت از آسانسور است.

بنابراین نمی توان این دو را یکسان دانست. شاید عملکرد آن ها در جابجایی عمودی یکسان باشد؛ به این معنا که هر دوی آن ها تلاش در جابجایی افراد و اجسام بین طبقات مختلف دارند اما نکته ی مهمی که این دور ا از هم متمایز ساخته، نوع و تعداد قطعات به کار برده شده در هر کدام است.

بالابر خانگی هیدرولیک دارای ساختار ساده تری نسبت به آسانسور می باشد و شاید با تقریب بسیار بالایی بتوان گفت که سطح ایمنی در بالابر خانگی بسیار بیشتر است.

هر چند که کیفیت قطعات تولیدی بالابر خانگی تاثیر بالایی در ایمنی آن دارد. گروه صنعتی آرینا به عنوان یکی از تولیدکنندگان حرفه ای بالابر خانگی، نمونه های بی نظیری از بالابر خانگی را متناسب با ساختار منزل و نیاز شما طراحی و تولید می نماید.

در ادامه قصد داریم به تعدادی از مهمترین قطعات بالابر خانگی اشاره ای داشته باشیم. بنابراین برای شناخت هرچه بهتر ساختار این بالابر با ما همراه باشید.

 

پاوریونیت یا مخزن هیدرولیک در بالابر خانگی

ماده ی سیال در بالابر خانگی همان روغن است. وظیفه ی پاوریونیت نه تنها ذخیره سازی ماده ی سیال، بلکه تنظیم حرارت، ته نشین نمودن آلودگی ها و خارج نمودن هوای آلوده از درون ماده ی سیال می باشد.

پاوریونیت تنها یک قطعه نیست بلکه مجموعه ای از قطعات است که در یک جعبه ی فلزی گرد هم آمده اند و امکان حرکت بالابر را مهیا می کنند. تعدادی از این قطعات عبارتند از؛ تانک ذخیره سازی روغن، پمپ، موتور و شیر اطمینان. شیر کنترل جریان نیز بخشی از پاوریونیت می باشد که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

بالابر هیدرولیکی مدل تینا

 

شیر کنترل جریان در بالابر خانگی

برای اینکه بالابر به سمت بالا حرکت کند، مقدار مشخصی از روغن باید به سمت شیر کنترل جریان هدایت شود.

در این نقطه شیر کنترل جریان اجازه می دهد تا روغن به سمت سیلندر جریان پیدا کند. سرعت آسانسور در اینجا فاکتور مهمی است که تعیین می کند چه مقدار روغن باید توسط شیر کنترل جریان به مخزن باز گردد.

بنابراین بسته به سرعت بالابر خانگی، مقداری از روغن توسط شیر کنترل جریان دوباره به سمت مخزن هدایت می شود. مکان استقرار شیرهای کنترلی در بالابر خانگی، در بخش فوقانی محفظه ی پاوریونیت می باشد.

 

شوک گیر در بالابر خانگی

حرکت نرم و روان بالابر خانگی به لطف این قطعه می باشد. شوک گیر در واقع یکی از قطعات بالابر خانگی است که محل استقرار آن در نزدیکی یکی از شیرهای اصلی می باشد. شوک گیر به صورت آهسته و پیوسته فعال می شود.

بالابر فروشگاهی آرینا صنعت با عملکرد بهینه و به دور از هر گونه نقص و اخلال، سیستم مدیریت یکپارچه شما را به خوبی هرچه تمام به ثمر خواهد رساند. می توانید با شماره های تماس موجود در سایت تماس گرفته و خرید بالابر خانگی و خرید بالابر مغازه را به راحتی انجام دهید.

دلیل اینکه این قطعه می تواند شوک های ناشی از حرکت و توقف بالابر خانگی را کنترل و حذف نماید این است که غلظت و درجه حرارت روغن تاثیری در عملکرد آن ندارد.

بنابراین حرکت آن از لحظه ی شروع تا پایان کاملا یکنواخت است. شوک گیر می تواند فشار تولید شده توسط پمپ را مهار نماید و موجب حرکتی نرم و روان در بالابر خانگی شود.

 

محفظه کابین در بالابر خانگی

بالابرهای خانگی به منظور تامین هرچه بیشتر ایمنی باید دارای محفظه ای مقاوم باشند. محفظه بالابر خانگی به طور عمده از شیشه ضد ضربه و مقاوم تولید می شود.

آیا تنها فروشگاه های بزرگ نیاز به بالابر فروشگاهی دارند؟

 

شیر برقی فرود اضطراری

یکی از دغدغه هایی که خریداران بالابرخانگی دارند و همواره آن را هنگام خرید بالابر ذکر می کنند، امکان گیر افتاد در بالابر خانگی به علت قطعی برق می باشد.

به واسطه ی این قطعه شما هرگز در بالابر خانگی محبوی نخواهید شد. شیر برقی فرود اضطراری یکی از قطعات بالابر خانگی است که در زمان قطعی برق توسط شما فعال می شود و با فعال شدن آن، بالابر خانگی به اولین و نزدیک ترین طبقه ی تحتانی خواهد رفت.

این شیر به واسطه ی یک شاسی که درون کابین واقع شده است به پایانه ال ام دی و مدار اضطراری متصل می گردد.

 

شیر سلونوئیدی

این قطعه همانند مورد قبلی در زمان قطع شدن سیستم برق رسانی به کمک شما خواهد آمد. شیر سلونوئیدی علاوه بر اینکه به واسطه ی یک باتری می تواند فعال شود، به شما امکان می دهد تا در صورت قطع شدن اتصال برق بتوانید بالابر را به طور دستی به طبقه ی پایین هدایت نمایید.

جهت سفارش بالابر فروشگاهی می توانید با شماره تماس های مجموعه ارتباط برقرار نمایید. کاربرد مهم در بالابرهای فروشگاهی برای سفارش بالابر بیمار با ما تماس بگیرید.

 

الکتروموتور در بالابر خانگی

آنچه که قدرت به حرکت در آمدن بالابر خانگی را تامین می کند، الکترو موتور می باشد. کاری که الکتروموتور انجام می دهد این است که پمپ هیدرولیک را به چرخش در آورده و در جک، تولید فشار می نماید. اجرای استاندارد این پروسه موجب به حرکت در آمدن بالابر خانگی خواهد شد.

موتور های به کار رفته در بالابرهای خانگی دارای دو نوع می باشند؛ غوطه ور در روغن و خشک که هواخنک نام دارد.

موتور غوطه ور در روغن در بالابرهای خانگی دارای مزایای خاصی می باشند که عبارتند از عدم دارا بودن سر و صدای اضافی و کم مصرف بودن در انرژی برق.

تفاوت بالابر خانگی و آسانسور در چیست؟

گروه صنعتی آرینا با بهره گیری از بهترین و با کیفیتی ترین نوع از این الکتروموتورها جهت تعبیه در بالابرهای خانگی، سعی در کسب رضایت شما داشته است.

در واقع بالابر خانگی گروه صنعتی آرینا فاقد هر گونه صدای آزار دهنده بوده و به کاهش مصرف انرژی کمک خواهد کرد.

باابر فروشگاهی برای ساماندهی به فروشگاه های شلوغ و پر تردد بهترین راهکار موجود است. برای سفارش بالابر فروشگاهی با ما تماس بگیرید.

 

نتیجه گیری

همانطور که مشاهده کردید، بالابر خانگی دارای قطعات متنوعی می باشد که در این مقاله به تعدادی از کلیدی ترین آن ها اشاره شد. گروه صنعتی آرینا با نصب سریع و آسان بالابر، راحتی و آسایش را به منزل شما هدیه خواهد داد. خرید بالابر خانگی از گروه صنعتی آرینا همراه با ضمانت اصالت تمامی قطعات و ارائه ی گارانتی و خدمات پس از فروش خواهد بود.

تنها به یک فروشگاه کوچک یا چند طبقه فکر نکنید، رستوران ها و پاساژهای بزرگی را در نظر بگیرید که بارهای سنگین بایستی برای چندین بار در روز در فروشگاه حمل شوند. بنابراین نیاز به یک بالابر فروشگاهی ایمن بیش از هر چیز احساس می شود. جهت سفارش بالابر کارگاهی با ما در تماش باشید.

 بالابر هیدرولیکی مدل تینا با نگاه تولید انبوه طراحی و تولید می گردد. برای تولید قطعات از جیگ ها و فیکسچرهای اصولی استفاده می شود که موجب اطمینان در دقت ساخت و مونتاژ قطعات می گردد. کلیه قطعات مکانیکی بالابرهای آرینا مدل TINA از ضریب اطمینان بالایی در طراحی خود بهره میگیرند و به دلیل ماهیت تولیدی آن ساخت و مونتاژ قطعات از حداکثر کیفیت و دقت برخوردار است.تفاوتی ندارد که شما در کجای ایران هستید، ارسال به سراسر کشور و پشتیبانی توسط نیروهای مختص این مجموعه برای شما همواره فراهم است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

بالابر خانگیمقالات بالابر

انواع بالابرانواع بالابرهای هیدرولیکیبالابربالابر ایمنبالابر با کابینبالابر باکیفیتبالابر تجاریبالابر ثابت

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.

    Cresta Help Chat
    Send via WhatsApp
    مشاوره و استعلام قیمت