_

دربازکن اتوماتیک پارکینگ مدل آترین

مخصوص دربهای لولایی (دولنگه)

_

دربازکن اتوماتیک پارکینگ آرینا مدل آترین برای دربهای لولایی (Swing gate opener) یا (swing door opener) از اجزای اصلی زیر تشکیل شده است:

بازوهای الکترومکانیکی آترین (جک برقی)

تابلو فرمان (تابلو کنترل)

فلاشر (چراغ چشمک زن)

چشم خطی (مادون قرمز)

ریموت کنترل (فرستنده کنترل از دور)

دربازکن اتوماتیک پارکینگ مدل آترین

در ادامه ویژگیهای هر یک از اجزای فوق را بررسی می نماییم:
۱- بازوهای الکترومکانیکی آترین (جک برقی): مهمترین بخش سیستم دربازکن اتوماتیک پارکینگ بازوها یا همان جکهای برقی هستند. جکها نقش باز و بسته کردن درب را بر عهده دارند و برای هرلنگه درب (لت درب) یک جک نیاز است. بنابراین برای یک درب دولنگه لولایی دو عدد جک پارکینگ در مجموعه دربازکن آترین وجود دارد. یکی از نقاط قوت دربازکنهای آترین بهره مندی از جکهای برقی قدرتمند آترین است. در ادامه به بررسی فنی این جکها می پردازیم.

برخی از مهمترین ویژگیهای جک پارکینگی آترین به شرح زیر است:
۱-۱- استحکام بدنه و قطعات مکانیکی: بدنه جکهای آترین از آلیاژ مستحکم آلومینیومی با ضخامت بالا تولید شده است.

دربازکن اتوماتیک پارکینگ مدل آترین

و قسمت لولایی ابتدای جک یعنی شماره ۱ در شکل زیر از آلیاژ آهن ساخته شده است.

دربازکن اتوماتیک پارکینگ مدل آترین

برای کسب اطلاعات بیشتر از بدنه مستحکم جکهای آترین و مزیتهای آن نسبت به محصولات مشابه به بخش آشنایی با بدنه مستحکم جکهای آترین مراجعه فرمایید. کلیه قطعات مکانیکی (مربوط به مکانیزم انتقال قدرت جک) نیز از استحکام بالایی نسبت به بسیاری از نمونه های مشابه برخوردارند. به عبارت دیگر اکثر این قطعات بر اساس تحمل نیروی بالایی طراحی شده اند. همین مسأله باعث شده که جکهای الکترومکانیک آترین علی رقم اینکه به لحاظ ابعاد و اندازه خیلی بزرگتر از سایر جکها نیست ولی وزن بالاتری نسبت به اکثر جکهای موجود در بازار دارد.

دربازکن اتوماتیک پارکینگ مدل آترین

جهت کسب اطلاعات بیشتر از استحکام قطعات مکانیکی جکهای آترین و مزیتهای آن نسبت به محصولات مشابه به بخش آشنایی با استحکام قطعات مکانیکی جکهای آترین مراجعه فرمایید. در صورتیکه در حال مطالعه و تحقیق برای انتخاب جک پارکینگ هستید پیشنهاد می کنیم حتماً دو بخش آشنایی با بدنه مستحکم جکهای آترین و آشنایی با استحکام قطعات مکانیکی جکهای آترین را مطالعه فرمایید.

۲-۱- ظاهر زیبا: زیبایی ظاهری به همراه برخورداری از ظاهر منحصر به فرد دومین ویژگی بارز جکهای پارکینگی آترین است. امروزه زیبایی و طراحی ظاهر یکی از ملاکهای اصلی در انتخاب محصول می باشد. بطور طبیعی برای بهره مندی از یک درب پارکینگ زیبا لازم است علاوه بر زیبایی خود درب، جک برقی نصب شده روی درب نیز از طراحی زیبا برخوردار باشد. با مقایسه ظاهر جکهای آترین با سایر جکهای برقی می توان به سرعت و در یک نگاه به این تفاوت ظاهری و این ویژگی جکهای آترین پی برد.

دربازکن اتوماتیک پارکینگ مدل آترین

۳-۱- خلاص کن ساده و روان: سومین ویژگی جکهای آترین خلاص کن ساده و روان آن است. جکهای آترین بصورت خود قفل کن (self locking) طراحی شده اند. یعنی جکها همواره به حالت قفل هستند و تنها با دریافت انرژی الکتریکی جابجا می شوند. به عبارت دیگر با اعمال نیروی خارجی (فشار خارجی به درب) جکها و به تبع آن دربها امکان جابجایی ندارند. بنابراین در زمان قطع برق لازم است برای عبور از درب پارکینگ، جکها را خلاص کرد. مکانیزم خلاص کن آترین بسیار ساده و نرم بوده و با چرخاندن یک کلید قفل جک آزاد می شود و می توان درب را با دست باز و بسته کرد.

دربازکن اتوماتیک پارکینگ مدل آترین

۴-۱- کلید خلاص کن: چهارمین ویژگی جک برقی آترین کلید خلاص کن یا سوئیچ خلاص کن است. برای خلاص کردن بسیاری از جکهای برقی از یک آچار مخصوص شبیه آچار آلن (یا شش گوش) استفاده می شود. این آچار در اکثر جکها مشترک است. این موضوع خصوصا در مورد دربهای میله ای (فرفورژه) بسیار حائز اهمیت است چرا که با استفاده از یک آچار مشترک هر دربی خلاص می شود و به سادگی باز می شود. بهره مندی از کلید خلاص کن (سوئیچ خلاص کن) در آترین به این لحاظ یک ویژگی مهم است.

دربازکن اتوماتیک پارکینگ مدل آترین

محل ورودی این کلید بر روی جکهای آترین قرار دارد. یک درپوش پلاستیکی بیضی شکل بر روی جک قرار دارد که امکان چرخش ۳۶۰ درجه به سمت چپ یا راست را دارد. (توجه نمایید که از به سمت بالا کشیدن درپوش خودداری شود) با کنار رفتن درپوش، محل ورود کلید نمایان می شود و با چرخش ۲۷۰ درجه کلید، جک خلاص می شود. طراحی ظاهری دو قطعه مربوط به درپوش پلاستیکی خلاص کن آترین یکی از عواملی است که سبب زیبایی ظاهری جکهای آترین شده است.

دربازکن اتوماتیک پارکینگ مدل آترین

۵-۱- حداقل آسیب پذیری در برابر ضربه: پنجمین ویژگی جکهای برقی آترین در مقایسه با اغلب جکهای موجود در بازار، آیب پذیری بسیار کم در مقابل ضربه است. در صورت تصادف و برخورد خودرو با درب پارکینگ، در اغلب جکهای موجود در بازار، آسیب شدیدی به جک وارد می شود و لازم است بسیاری از قطعات آن تعویض گردند و در برخی از جکها کل جک تعویض گردد. ولی در جکهای آترین از یک طرف مقاومت جک در برابر ضربه زیاد است و از طرف دیگر در صورت آسیب دیدن جک، این آسیب دیدگی حداقل بوده و تنها با تعویض یک قطعه در جک همراه است. این ویژگی از جمله مسائلی بود که در طراحی جک و بر اساس تجربه سایر جکها، مد نظر قرار گرفت.

سایر ویژگیهای دربازکن اتوماتیک پارکینگ مدل آترین از این قرار است:

۶-۱- بدون نیاز به سرویس و نگهداری بوده و تمامی قطعات ضد آب می باشند.

۷-۱- کاملاً بدون صدا و حرکت بسیار روان

۸-۱- بدون محدودیت در تعداد باز و بسته شدن

۹-۱- قابلیت نصب بر روی درب جدید یا قدیمی اعم از اینکه درب رو به بیرون یا داخل باز شود.

۱۰-۱- قابلیت باز شدن درب تا زاویه ۱۳۵ درجه (مدل ATRIN500)

۱۱-۱- قابلیت باز و بسته نمودن درب به وزن ۱۰۰۰ کیلوگرم (مدل ATRIN500)

2- تابلو فرمان: تابلو فرمان شامل برد فرمان (مدار کنترل) و ترانس می باشد. تابلو فرمان بر روی دیوار و در موقعیتی نزدیک به جکهای برقی نصب می شود. عکس روبه رو کابلهای ورودی و خروجی به تابلو را نمایش می دهد:

دربازکن اتوماتیک پارکینگ مدل آترین

برد فرمان وظیفه دریافت فرمان از ریموت کنترل (ویا سایر ورودیها از قبیل کارتخوان یا سوئیچ دیواری و …) و ارسال جریان الکتریکی خروجی برای جکهای برقی و فلاشر را بر عهده دارد. چشم خطی نیز به عنوان یک ورودی برد فرمان را از وجود خودرو یا مانعی دیگر در بین درب، مطلع می کند. در واقع برد فرمان مغز اصلی سیستم است که وظیفه مدیریت کلیه بخشهای درباززکن اتوماتیک را به عهده دارد. تنظیم ترتیب و مدت زمان باز و بسته شدن هر درب، زمانبسته شدن خودکار، کند شدن سرعت جک در انتهای مسیر باز شدن یا بسته شدن و… از جمله وظایف برد فرمان می باشد. برد فرمان استفاده شده در دربازکنهای آرینا از با کیفیت ترین و مرغوب ترین محصولات در مقایسه با نمونه های مشابه می باشد.

برخی از ویژگیهای برد فرمان آرینا از این قرار است:

۱-۲-دارای ورودیهای متعدد مستقل از قبیل چشم خطی مادون قرمز، فرمانهای حرکت، باز، بسته، توقف و …

۲-۲- دارای خروجیهای متعدد از قبیل فلاشر، چراغ پارکینگ، قفل برقی، چشم خطی و … (توضیح اینکه چشم برقی به عنوان یک خروجی نیاز به تغذیه الکتریکی دارد و به عنوان یک ورودی سیگنال فرمان به برد ارسال می نماید)

۳-۲- امکان بسته شدن اتوماتیک درب، با تنظیم زمان دلخواه

۴-۲- امکان بسته شدن اتوماتیک درب بلافاصله پس از عبور خودرو

۵-۲- دارای حرکت کند شونده در هنگام باز و بسته شدن درب

۶-۲- قابلیت نصب قفل برقی برای حفاظت بیشتر

۷-۲- امکان باز نمودن یک لنگه درب توسط ریموت کنترل، جهت تردد نفر یا موتور سیکلت

۸-۲- امکان روشن نمودن چراغهای پارکینگ

۹-۲- قابلیت اتصال به تجهیزات نظارتی و امنیتی مانند دستگاه کارت خوان ، سیستم کنترل تردد و …

۱۰-۲- دارای فیوزهای حفاظت جریان

۱۱-۱- قابلیت باز و بسته نمودن درب به وزن ۱۰۰۰ کیلوگرم (مدل ATRIN500)

3- فلاشر: فلاشر یا همان چراغ چشمک زن وظیفه هشدار نسبت به باز و بسته شدن درب را بر عهده دارد. در طول زمان باز یا بسته شدن درب، فلاشر به صورت چشمک زن روشن است. فلاشر آرینا در دو طرح مختلف ارائه گردیده است. هر مجموعه دربازکن آرینا شامل یک عدد فلاشر می باشد.
گروه صنعتی آرینا | فروش و نصب انواع دربازکن اتوماتیک پارکینگ و بالابر هیدرولیکی
4- چشم خطی (مادون قرمز): وظیفه این تجهیز محافظت و جلوگیری از برخورد درب پارکینگ با خودرو می‌باشد. چشک خطی آرینا از طریق یک فرستنده و گیرنده با طیف موج نور مرئی یا همان مادون قرمز، حضور خودرو بین درب را تشخیص می‌دهد. زمانیکه خودرو بین درب قرار دارد و یا در حال عبور از میان درب است چشم خطی با ارسال یک فرمان ایمن به برد فرمان مانع بسته شدن درب می‌شود.
چشم خطی (مادون قرمز)
ریموت کنترل (فرستنده کنترل از راه دور): این قطعه وظیفه ارسال پیام باز، بسته و توقف درب در بین مسیر را دارد. با استفاده از شاسی‌های روی ریموت کنترل و تنوع در تعریف هریک از قابلیت‌ها بر روی هریک از شاسی‌ها، فرمان‌های باز و بسته و توقف توسط کاربر به برد فرمان ارسال می‌شود. امواج ارسالی در طیف رادیویی قرار داشته و فرکانس 433 مگاهرتز می‌باشد که مطابق با استاندارد سازمان استاندارد جمهوری اسلامی ایران می‌باشد. قابلیت باز شدن یک لنگه درب به تنهایی جهت عبور نفر از دیگر امکانات سیستم دربازکن اتوماتیک پارکینگ آرینا مدل آترین است.
ریموت کنترل (فرستنده کنترل از راه دور)

    Cresta Help Chat
    Send via WhatsApp
    مشاوره و استعلام قیمت