5 نکته هنگام خرید بالابر خانگی برای سالمندان

خرید بالابر خانگی برای سالمندان

خرید بالابر خانگی برای سالمندان


5 نکته هنگام خرید بالابر خانگی برای سالمندان

افراد سالمند و یا معلول برای حرکت کردن در بسیاری از موارد نیاز به کمک و وسیله دارند.یکی از وسایلی که می تواند در این جهت بسیار مفید باشد، بالابر است. بالابرها را می توان در خانه و در فضایی مناسب نصب کرد تا کار انتقال افراد سالمند را راحت کند. بالابر امکان بالا و پایین رفتن از پله های یک خانه دوبلکس یا با طبقات بیشتر را فراهم می کند و باعث می شود تا امنیت آنها بیشتر شود و در نتیجه خطر کمتری برایشان پیش بیاید. در این مقاله به نکات مهم هنگام خرید بالابر خانگی برای سالمندان پرداخته شده است.

نکات مهم هنگام خرید بالابر خانگی برای سالمندان

سالمندان مانند جوانان انرژی و توان لازم برای بالا رفتن از پله های یک خانه را ندارند و این کار برای آنها با خطر همراه است. برای راحت کردن انتقال آنها می توان به از بالابر استفاده کرد. در زیر به 5 نکته مهم در هنگام خرید بالابر خانگی برای سالمندان اشاره شده است:

1.بالابر باید ایمن باشد:

بدون شک مهم ترین نکته ای که باید در هنگام خرید یک بالابر خانگی برای سالمندان در نظر بگیرید اینست که بالابر ایمن باشد. بالابری که می خواهید برای استفاده سالمندان تهیه کنید باید ایمن و مطمئن باشید. برای همین است که حتما میزان امنیت یک بالابر را پیش از خرید بررسی کنید. بالابرهای هیدرولیکی دارای امنیت بسیار خوبی هستند  و می توانند گزینه بسیار خوبی برای نصب در خانه باشند. برای مثال حتما مطمئن شوید که این بالابرها دارای ترمز ایمنی سقوط(پاراشوت) باشند.

اگر سیستم بالابر هیدرولیکی باشد ،باید دارای سیستم هیدرولیک و جک ایمن باشد. بالابری که برای سالمندان می خواهید خریداری کنید باید ضریب امنیت بالایی داشته باشد. منظور از ضریب امنیت بالا این است که تقریبا تا دو برابر تحمل وزن سیستم باید در نظر گرفته شود. یک بالابر خانگی برای سالمندان باید دارای به سیستم خودکار جلوگیری از برق گرفتگی باشد و قطعات آن کیفیت خوبی داشته باشند.

هزینه تعمیرات بالابر خانگی چقدر است؟

یکی دیگر از نکات ایمنی برای بالابرهای خانگی سالمندان ( و به طور کلی) این است در زمان قطع برق یا بوجود امدن مشکل برای سیستم بتوان از سیستم دستی برای آن استفاده کرد.

2.دارای کابین باشد:

اگر می خواهید برای سالمندان بالابری را خریداری کنید ، سعی کنید بالابر دارای کابین کامل خریداری کنید. این بالابرها هم امنیت بالاتری دارند و هم حس امنیت بالاتری را به سالمندان منتقل می کنند. این حرف به منزله آن نیست که بالابرهای بدون کابین یا نیم کابین امنیت ندارند اما بهتر است برای سالمندان از بالابرهای دارای کابین استفاده شود. با این کار آنها حس بهتری خواهند داشت. بدون شک بالابر دارای کابین گران تر است اما این به امنیت بالاتر و خیال اسوده تر سالمندان می ارزد.

بالابرهای دارای کابین در انواع مختلفی وجود دارند که شما بر حسب نوع ساختمان و بودجه خود می توانید آنها را در نظر بگیرید و خریداری کنید. بالابرهای با کابین آلومینیوم، بالابرهای با کابین ام دی اف و بالابرهای با کابین شیشه ای از جمله این نوع بالابرها هستند.

3.توجه به ابعاد:

یکی دیگر از نکاتی که باید در هنگام خرید بالابر برای سالمندان باید به ان توجه شود ابعاد بالابر است. ابعاد بالابر را با توجه به نوع فضای خانه خود تعیین کنید به طوری که بتوانید آن را به راحتی کنار راه پله یا جاهای مناسب دیگر نصب کنید.

4.دارای گارانتی باشد:

البته فرقی نمی کند که شما می خواهید برای سالمندان بالابر بخرید یا برای دیگر موارد چون به هر حال شما باید دقت کنید که بالابری را انتخاب کنید که دارای گارانتی یا همان ضمانت پس از فروش باشد. بالابر به هر حال مانند دیگر وسایل ممکن است دچار مشکل شود و بنابراین بالابر دارای گارانتی باشد تا بتوانید در صورت نیاز از آن برای تعمیر یا حتی تعویض استفاده کنید.

انواع موتور و گیربکس بالابر فروشگاهی

5.حرکت آن آسان و روان باشد:

سالمندان به خاطر شرایطشان، روحیه حساستری دارند. بنابراین اگر سوار یک بالابری شوند که حرکت آن روان نباشد و یا سروصدا داشته باشد خواهند ترسید. در زمان خرید بالابر خانگی برای سالمندان در نظر داشته باشید که حرکت آنها ساده و روان باشد تا آنها احساس خوبی داشته باشند. البته بیشتر بالابرها حرکتی مناسب و خوب دارند. بالابرهای هیدرولیکی برای مثال حرکت روان و خیلی خوبی دارند و در عین حال امنیت بالایی هم دارند.

انواع بالابرهایی که برای سالمندان مناسب هستند

اما سوال اینجاست که چه نوع بالابرهایی وجود دارند که دارای ویژگی های بالا باشند و برای سالمندان مناسب باشند؟ در جواب باید گفت که بالابرهای زیاد و متنوعی برای انتخاب وجود دارند. در زیر به برخی از این بالابرهای مناسب اشاره شده است:

1.بالابر هیدرولیکی با کابین آلومینیوم:

یکی از بهترین انتخاب هایی که می توانید داشته باشید انتخاب یک بالابر هیدرولیکی است. بالابرهای هیدرولیکی امنیت بالایی دارند و در عین حال قدرت خوبی دارند و به صورت روان حرکت می کنند. هزینه نصب آنها نیز پایین است و فضای اندکی را اشغال می کنند. بالابرهای هیدرولیکی با کابین آلومینیوم یکی از انواع بالابرهای هیدرولیکی است که شما می توانید برای خرید جهت سالمندان در نظر داشته باشید.

2.بالابر هیدرولیکی با کابین شیشه ای:

خوبی این بالابر این است که هم به زیبایی خانه شما اضافه می کند و هم شما قادر به دیدن داخل آن هستید. این بالابر اما قیمتی گران تر از بقیه بالابرها دارد.

3.بالابر هیدرولیکی نیم کابین:

تفاوت بالابر خانگی و آسانسور در چیست؟

هیچ اجباری وجود ندارد که بالابر هیدرولیکی خریداری شده برای سالمندان دارای کابین باشد. شما می توانید بالابرهای نیم کابین یا حتی بدون کابین برای سالمندان تهیه کنید.  ایمنی این بالابرها را پیش از خرید به خوبی بررسی کنید و سپس اقدام به خرید کنید. این بالابرها به همان خوبی سالمندان را جابجا می کنند و امنیت آنها را تامین می کنند.

نتیجه گیری

یکی از کاربردهای بالابر خانگی، جابجا کردن افراد سالمند و معلول در خانه و بالا بردن امنیت و راحتی انها می باشد. نکاتی که برای خرید چنین بالابری باید در نظر داشته باشید این است که بالابر دارای امنیت مناسبی باشد، تا حد امکان دارای کابین باشد، حرکت آن نرم و روان باشد، دارای گارانتی باشد و ابعاد مناسبی داشته باشد. گروه صنعتی آریانا می تواند بهترین بالابرها را به شما عرضه کند.

 بالابر هیدرولیکی مدل تینا با نگاه تولید انبوه طراحی و تولید می گردد. برای تولید قطعات از جیگ ها و فیکسچرهای اصولی استفاده می شود که موجب اطمینان در دقت ساخت و مونتاژ قطعات می گردد. کلیه قطعات مکانیکی بالابرهای آرینا مدل TINA از ضریب اطمینان بالایی در طراحی خود بهره میگیرند و به دلیل ماهیت تولیدی آن ساخت و مونتاژ قطعات از حداکثر کیفیت و دقت برخوردار است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

بالابر خانگیمقالاتمقالات بالابر

بالابر ارزانبالابر ایمنبالابر با کابینبالابر باکیفیتبالابر خانگی برای سالمندانبالابر هیدرولیکیخرید بالابر خانگیگروه صنعتی آریانا

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.

    Cresta Help Chat
    Send via WhatsApp
    مشاوره و استعلام قیمت