تفاوت بالابر خانگی و آسانسور در چیست؟

تفاوت بالابر خانگی و آسانسور در چیست؟

 

تفاوت بالابر خانگی و آسانسور در چیست؟

شاید شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که تا کنون به اشتباه تصور می کردید بالابر خانگی همان آسانسور اما در ابعاد کوچکتر است. اما تفاوت بالابر خانگی و آسانسور در چیست؟

اما این تصور به کلی اشتباه است چرا که بالابر خانگی و آسانسور دارای ساز و کارهای متفاوتی هستند و حتی نحوه ی ساخت و تعبیه آن ها با هم متفاوت است. شما همچنین در مورد پرداخت هزینه نیز با ارقام متفاوتی در مورد خرید آسانسور و خرید بالابرخانگی روبرو می شوید. بنابراین تنها شباهت این دو را می توان در تعدادی از قطعات مصرفی برای تولید و همچنین عملکرد آن ها در زمینه ی جابجایی بین طبقات دانست.

بالابر خانگی و آسانسور دارای تفاوت های عمیقی هستند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

 

تفاوت بالابر خانگی و آسانسور در طراحی

تفاوت های بارز بالابر خانگی و آسانسور را می توان هم در طراحی و هم در هزینه ی آن ها دانست. آسانسور دارای یک کابین کاملا محصور است و به یک شافت نیاز دارد.

شافت یک محفظه ی دیواری است که کابین و متعلقات فنی آسانسور را احاطه کرده است در حالی یک بالابر خانگی معمولا دارای یک کابین باز یا نیمه باز است.

البته به جز پانل هایی با سایز مخصوص که در کناره های سکو نصب می شوند.

این بالابرها به صورت تمام کابین طراحی می شوند و اغلب آن ها دارای کابین شیشه ای هستند که این مورد به تنهایی یکی از تفاوت های بارز آسانسور و بالابر خانگی است.

شما از درون بالابر خانگی به فضای بیرونی بالابر اشراف خواهید داشت در حالی که در آسانسور چنین امکانی برای شما وجود ندارد.

 

تفاوت بالابر خانگی و آسانسور از لحاظ مکان تعبیه

 و از نظر دیگر تفاوت بالابر خانگی و آسانسور در چیست؟ طراحی بالابر های خانگی اصولا ساده تر از آسانسور می باشد و می توان آن ها را در مکان های خصوصی تر اجرا کرد.

بالابر خانگی

آسانسور ها بیشتر در مکان های عمومی همچون ساختمان های چند طبقه، پاساژ های بزرگ و مجتمع های چندین طبقه اجرا می شوند و نمی توان برای نصب آن به صورت خودسرانه اقدام کرد. بلکه نیاز به رضایت اهالی مجتمع می باشد.

در حالی که در مورد بالابر خانگی چنین موضوعی مطرح نیست. شما می توانید بالابر خانگی را در منزل یا حیاط خانه ی خود نصب کنید و به طور خصوصی و شخصی از آن استفاده نمایید.

 

تفاوت بالابر خانگی و آسانسور از نظر ارتفاع قابل پیمایش

بالابر خانگی نسبت به آسانسور شما را در ارتفاع کمتری می تواند جابجا کند. در واقع برای ساخت و تولید بالابر خانگی دارای محدودیت ارتفاع هستیم.

هرچند این ارتفاع می تواند متغیر باشد و در مورد بالابر های مختلفی که در منازل مختلف نصب و تعبیه می شود اختلافاتی را شامل شود اما به طور کلی بالابرهای خانگی دارای سقف مشخصی برای پیمایش ارتفاع هستند.

اما این موضوع در مورد آسانسور وجود ندارد. آسانسورها می توانند در برج های صد طبقه تعبیه شوند و بدون هیچ گونه محدودیت عینا تمام صد طبقه را بپیمایند.

با این حال بعید است کسی برای منزل شخصی خود نیاز به آسانسور داشته باشد چرا که ارتفاع طبقات در یک منزل دوبلکس یا نهایتا تریپلکس بیش از حد مشخصی نیست.

این ارتفاع توسط بالابر های خانگی قابل پیمایش می باشد بنابراین نصب بالابر خانگی کفایت می کند.

بالابر فروشگاهی آرینا صنعت با عملکرد بهینه و به دور از هر گونه نقص و اخلال، سیستم مدیریت یکپارچه شما را به خوبی هرچه تمام به ثمر خواهد رساند. می توانید با شماره های تماس موجود در سایت تماس گرفته و خرید بالابر خانگی و خرید بالابر مغازه  را به راحتی انجام دهید.

 

تفاوت بالابر خانگی و آسانسور در هزینه

احتمالا می توانید حدس بزنید که هزینه ی خرید و تعبیه آسانسور بسیار بیشتر از بالابر خانگی می باشد.

هزینه تعمیرات بالابر خانگی چقدر است؟

آسانسور نیاز به موتور خانه و متعلقاتی دارد که بالابر خانگی نیاز به هیچکدام از آن ها ندارد و در کمال سهولت می تواند در خانه ی شما نصب شود.

هزینه ی بالای آسانسور تنها محدود به هزینه ی خرید و نصب آن نیست بلکه هزینه های مربوط به تعمیرات و خرید قطعات جانبی آسانسور نیز بیشتر از بالابر خانگی می باشد.

 

تفاوت بالابر خانگی و آسانسور در شیوه ی نصب و راه اندازی

یکی از مهم ترین تفاوت هایی که بین بالابر خانگی و آسانسور وجود دارد، تفاوت در شیوه ی نصب این دو می باشد.

برای نصب و تعبیه آسانسور نیاز به راه اندازی موتورخانه و حفر چاه وجود دارد که پروسه ای زمان بر و پر دردسر می باشد.

در حالی که نصب بالابر خانگی نیاز به حفر چاه ندارد و حتی در بسیاری از مواقع برای نصب آن در منزل نیاز به جابجا نمودن حتی یک آجر و کوچکترین تخریب در منزل شما نیست.

چنانچه قصد داشته باشید بالابر خانگی را در جوار راه پله ها نصب کنید، می توانید این کار را بدون کوچکترین ساخت و ساز در منزل خود انجام دهید و در عرض مدت زمان کوتاهی بالابر نصب شده را تحویل بگیرید.

در حالی که فرآیند نصب آسانسور به روزهای متوالی زمان نیاز دارد و پروسه ی نصب آن بسیار پیچیده تر است که در هزینه های آن نیز تاثیر گذار می باشد.

 

تفاوت بالابر خانگی و آسانسور از نظر قابلیت حمل و جابجایی

حتی تصورش نیز عجیب و خنده دار است که بخواهید آسانسور را جابجا کنید، اصلا مگر چنین چیزی ممکن است؟ آسانسور را خیر، ولی بالابر خانگی را می توان جابجا نمود.

یکی از تفاوت های عمده و هم بالابر خانگی و آسانسور در قابلیت حمل و جابجایی آن ها می باشد. چنانچه شما قصد داشته باشید بالابر خانگی را در منزل خود از نقطه ای به نقطه دیگر نقل مکان دهید و یا از یک منزل به منزلی دیگر جابجا شوید،

مشخصات بالابر هیدرولیکی آرینا مدل تینا

می توانید با کمک گرفتن از کارشناسان خبره این کار را انجام دهید در حالی که آسانسور به هیچ وجه قابلیت جابجایی ندارد.

 

نتیجه گیری

با توجه به تفاوت های ذکر شده بین بالابر خانگی و آسانسور احتمالا خودتان متوجه شده اید که کدام یکی می تواند انتخاب هوشمندانه تری برای منزل شما باشد.

صرفه جویی در هزینه ها، ایمنی بالا، تهویه مناسب و طراحی زیبا در بالابر خانگی دست به دست هم داده اند تا در نهایت بتوانید در کمترین زمان ممکن در منزل خود صاحب یک بالابر خانگی شوید.

 بالابر هیدرولیکی مدل تینا با نگاه تولید انبوه طراحی و تولید می گردد. برای تولید قطعات از جیگ ها و فیکسچرهای اصولی استفاده می شود که موجب اطمینان در دقت ساخت و مونتاژ قطعات می گردد. کلیه قطعات مکانیکی بالابرهای آرینا مدل TINA از ضریب اطمینان بالایی در طراحی خود بهره می گیرند و به دلیل ماهیت تولیدی آن ساخت و مونتاژ قطعات از حداکثر کیفیت و دقت برخوردار است.

گروه صنعتی آرینا با سابقه ای درخشان در زمینه ی تولید بالابر خانگی و بهره گیری از تخصص و مهارت کارشناسان حرفه ای توانسته موفق به تولید بالابر های خانگی با بالاترین ضریب اطمینان و کمترین هزینه شود. کیفیت بالای تولید در گروه صنعتی آرینا حرف اول را می زند.

تنها به یک فروشگاه کوچک یا چند طبقه فکر نکنید، رستوران ها و پاساژهای بزرگی را در نظر بگیرید که بارهای سنگین بایستی برای چندین بار در روز در فروشگاه حمل شوند. بنابراین نیاز به یک بالابر فروشگاهی ایمن بیش از هر چیز احساس می شود. جهت سفارش بالابر کارگاهی با ما در تماش باشید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بالابر خانگیمقالات بالابر

انواع بالابرانواع بالابرهای هیدرولیکیبالابر ارزانبالابر ایمنبالابر خانگی

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.

    Cresta Help Chat
    Send via WhatsApp
    مشاوره و استعلام قیمت