تفاوت بین بالابرهای کششی و هیدرولیکی

بالابر آرینا مدل تینا

بالابر آرینا مدل تینا


تفاوت بین بالابرهای کششی و هیدرولیکی

دو نوع از بالابرهایی که عموماً برای اهداف مسکونی و تجاری به کارمی روند بالابرهای کششی و هیدرولیکی می باشند. پس قبل از تصمیم درمورد اینکه آیا از بالابرهیدرولیکی و یا کششی استفاده کنید ابتدا می بایست بالابرهای هیدرولیکی و کششی را بشناسیم و تفاوت های آنان را بدانیم.

 

بالابر هیدرولیکی

بالابرهای هیدرولیکی زمانی قادربه کار هستند که پمپاژ یک ابزارمکانیکی جریان مایع هیدرولیک را به درون جک ممکن سازد. این بالابر یک سیلندر(استوانه) در ساختار(پایه) خود دارد که به سمت بالا آن را حرکت می دهد. بالابرهای مبتنی برآب فضای کمتری نیازدارند و به دلیل بلندکردن وزن های زیاد فعال (موثر)تراند. بالابرهای هیدرولیک هنگامی شروع به کارمی کنند که پیستون حرکت های رو به بالا و رو به پایین داشته باشد و روغن را در حفره های لوله انتقال دهد، بنابراین جرم موثر را کند می کند. عملکرد بالابرها کاملاً بر رانش روغن وابسته است و عملکرد ضربه گیر به اندازه و انتشار این روزنه ها وابسته است. بالابر های هیدرولیک به اندازه انواع کششی هزینه بردار نیستند.

 

بالابرهای کششی

بالابرهای کششی؛ با به کارگیری طناب ها(سیم) و یک تثبیت کننده(موج گیر) به منظور تنظیم نمودن وزن بار، در یک محور بالا و پایین می روند. یک بالابرکششی برای بالارفتن و پایین آمدن در محور از دسته ها(کلاف-ها) و قلاب(ضامن)ها استفاده می کند. بسته به  نوع کشش یک تثبیت کننده  بار را متوازن می کند تا نیازنباشد که موتور سخت کارکند.

 

نکاتی که هنگام خرید بالابرهای هیدرولیکی و کششی باید درنظرگرفته شوند:

مناسب بودن برای بار(تعیین مقدار و نوع بار).

انواع موتور و گیربکس بالابر فروشگاهی

طراحی و مدل.

تعداد افرادی که می تواند جای دهد.

هزینه های عملکردی با درنظرگرفتن نگهداری و سایر ملزومات.

 

مزایا بالابر هیدرولیکی:

بالابرهای هیدرولیک فضای کم تری را در ساختمان اشغال می کنند.

بالابرهای کششی تقریباً دوبرابر ابزارهای هیدرولیک هزینه بردار هستند.

هزینه های ابزارها و نگهداری (بالابرهیدرولیکی) کم تر از بالابرکششی می باشد.

برای نیازهای گنجایش بار زیاد موثرتر می باشد.

 

معایب بالابرهیدرولیکی:

بالابر هیدرولیکی فشار زیرزمینی دارد و اگر نگه داری  مناسب به موقع صورت نپذیرد می تواند خطراتی را به همراه داشته  باشد. بالابرهای هیدرولیک به طور موثر می توانند تا 150 فوت دردقیقه بالا روند. اگر بالاتر از این سطح(مقدار) شود عملکرد بالابر غیرقابل پیش بینی خواهد بود.

بالابرهای هیدرولیکی دستگاه امنیتی ندارند که آن ها را از افتادن(سقوط) حفظ کند پس به وزن موجود در چهارچوب وابسته است تا موقعیت را در مسیر  انتقال قدرت( محور) حفظ کند.

موتور بالابرهای هیدرولیک به حرکت درجهت بالا ادامه می دهد پس مصرف انرژی آن دوبرابر یک بالابر کششی می باشد. اگر یک نشتی در سیستم زیرزمینی وجود داشته باشد پس احتمال  سرریز روغن به زمین و محیط وجود دارد که منبع آبی عمومی را آلوده خواهد کرد.

 

مزایا بالابرکششی:

مزیت اصلی یک بالابرکششی سرعت بالاتر آن نسبت به انواع هیدرولیکی می باشد.

سیستم کششی می تواند در آسمان خراش های بلند و ساختمان های مدرن به کارروند.

آن ها همچنین نسبت به انواع هیدرولیکی سواری راحت تر و نرم تری را فراهم می کنند.

سیستم کششی همچنین ازنظر انرژی نیز مناسب تر است.

 

مدل های جدید بالابرهای فروشگاهی

معایب بالابرکششی:

هزینه های نصب می تواند نسب به بالابر هیدرولیک بیشترباشد.

نگه داری از بالابرهای کششی دشوار است، چراکه کنترل ماشین در ناحیه محور قرارگرفته است. دسترسی به این ناحیه می تواند دشوارباشد.

تهیه قطعات یدکی بزرگترین چالش خواهدبود و سرویس کردن می بایست تنها توسط نصاب های اصلی یا توسط سرویس های همکار صورت پذیرد.

 

نتیجه گیری

پس از مقایسه بالابرکششی و هیدرولیکی مشاهده کردیم هردو دارای یک سری مزایا و معایب می باشند. بنابراین، انتخاب یکی بر دیگری اساساً بسته به انتخاب فرد و نیازهای او می باشد. امیدواریم این مقاله دررابطه با تفاوت بین بالابرهای کششی و هیدرولیکی به شما در درک مقایسه بین این دو کمک کرده باشد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

مقالاتمقالات بالابر

بالابربالابر باکیفیتبالابر کششیبالابر هیدرولیکی

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.

    Cresta Help Chat
    Send via WhatsApp
    مشاوره و استعلام قیمت