بالابر آرینا مدل تینا
باالبر هیدرولیکی آرینا مدل تینا 1

بالابر هیدرولیکی

اگر به دنبال این هستید که یک سیستم جدید برای خانه یا ساختمان خود استفاده کنید می توانید از بالابر هیدرولیکی استفاده کنید. بالابرهای هیدرولیکی، می توانند برای جابجایی افراد و حمل بار استفاده شوند. در این مقاله به معرفی بالابر هیدرولیکی پرداخته شده است.

بالابر هیدرولیکی چیست؟

دو دسته عمده از سیستم بالابر و آسانسور وجود دارد:

بالابر کششی و بالابر هیدرولیکی.

بالابرهای کششی از زنجیرهای فولادی روی یک سیستم قرقره ای استفاده می کنند و این در حالی است که نیروی بالابرهای هیدرولیکی توسط جک هیدولیک تامین می شود که پیستون های داری سیالی هستند که درون یک سیلندر حرکت می کنند. بالابر هیدرولیکی به دلیل فضای کم و امنیت بالایی که دارد مشتریان بسیاری دارد و عده زیادی خواهان آن هستند.

بالابر هیدرولیکی چگونه کار می کند؟

بر خلاف بالابرهای کششی، بالابر هیدرولیک از سیستم بالا کشیدن استفاده نمی کند بلکه به جای آن، این بالابرها با کمپرس کردن و تخت فشار قرار دادن سیالات مخصوص نیروی حرکتی تولید می کنند. کابین بالابر با یک موتور الکتریکی بالا می رود که روغن را به درون سیلندر پمپ می کند تا پیستون را حرکت دهد. بالابرهای هیدرولیک همچنین دارای دریچه های برقی هستند که انتشار روغن را برای یک حرکت نرم و مناسب کنترل می کند.

سیال و مایعی که برای نیروی بالابر هیدرولیک مورد نیاز است باید بر پایه روغن باشد. روغن های سبزی و از بین رونده نیز که با محیط زیست سازگاری بهتری دارند می توانند در بالابر هیدرولیکی مورد استفاده قرار گیرند.

چه ساختمان هایی از بالابرهای هیدرولیکی استفاده می کنند؟

شما می توانید تقریبا در هر نوع ساختمانی بالابر هیدرولیکی پیدا کنید. تنها دو عامل وجود دارند که می توانند ارتفاعی که آن ها می توانند بروند را محدود کنند.

بالابرهای هیدرولیکی برای بالا بردن کابین به انرژی قابل توجهی نیاز دارند و همین موضوع دلیل آن است که چرا بالابرهای هیدرولیکی در ساختمان های مرتفع و با طبقات زیاد کمتر پیدا می شود. این سیستم ها هم چنین دارای سرعت 150 فوت در دقیقه هستند که باعث می شود از دیگر انواع بالابرها و آسانسورها آهسته تر باشند.

به خاطر همین فاکتورها و عوامل است که بالابرهای هیدرولیکی فقط برای ساختمان های حداکثر تا 7 طبقه استفاده می شوند. برای ساختمان های مرتفع تر از آسانسورها و بالابرهای سریع تر استفاده می شود.

مزایای بالابرهای هیدرولیکی

برای بسیاری از ساختمان ها و خانه ها ، بالابرهای هیدورلیکی مزایای زیر را ارائه می دهند:

1.نصب سریع تر :

این نوع از بالابر از دیگر انواع بالابرها سریع تر و آسان تر نصب می شود و این خود یک مزیت محسوب می شود. شما می توانید برای ساختمان خود یا درون خانه خود به سرعت یک بالابر هیدرولیکی تهیه کنید.

2.نصب کم هزینه تر و ایده آل برای حمل بارهای سنگین:

شاید یکی از دلایلی که بالابر هیدرولیکی دارای مشتری های فراوانی است ارزان بودن نصب و نیز خود آن است. به هر حال همه دوست دارند تا از هزینه های خود بکاهند و این نوع بالابر خرج کمتری دارد. از سوی دیگر این بالابر برای حمل بارهای سنگین بسیار مناسب است چون هم امنیت خوبی دارد و هم قدرت بسیار خوبی را ارائه می کند.

3.فضای کمتر:

بالابرهای هیدرولیکی فضای کمتری از دیگر بالابرها اشغال می کنند و در عین حال کارایی بسیار خوبی نیز دارند و این خود مزیتی دیگر برای این نوع آسانسور می باشد.

4.امنیت بالا:

یکی از ویژگی های بسیار خوب این بالابرها این است که امنیت بالایی دارند و ضریب اطمینان بالایی دارند.

5.هزینه تعمیرات کم:

همان گونه که هزینه نصب این وسیله کم بود، هزینه تعمیرات آن نیز کم است.

معایب بالابرهای هیدرولیکی

1.مناسب برای ساختمان های با ارتفاع متوسط یا کم:

همان طور که پیش تر گفته شد، به دلیل این که بالابر هیدرولیکی نیاز به انرژی قابل توجهی داردو نیز سرعت آن نسبت به دیگر بالابرها کمتر است برای ساختمان های با ارتفاع زیاد استفاده نمی شود و فقط برای ساختمان های با ارتفاع کم یا متوسط مناسب است.

2.حداکثر سرعت ان 150 فوت بر دقیقه است:

بالابرهای هیدرولیکی به دلیل ساختار خاصشان نهایتان تا 150 فوت بر دقیقه سرعت دارند.

3.نیاز به انرژی بیشتری از دیگر بالابر ها دارند:

این هم یکی دیگر از عیوب بالابرهای هیدرولیکی است.

4.شاید کمی از سیستم های دیگر بیشتر سروصدا داشته باشند:

 به خاطر نوع عملکرد سیستم، این بالابر ممکن است سروصدای بیشتری داشته باشد.

انواع بالابرهای هیدرولیکی

اگر بخواهیم این بالابرها را تقسیم بندی کنیم باید به موارد زیر اشاره کنیم:

بالابر هیدرولیک با کابین:

امنیت بالابرهای کابین دار بیشتر است و ظاهر آن شبیه آسانسور است. قیمت چنین بالابرهایی با توجه به ابعاد کابین متفاوت خواهد بود

بالابر هیدرولیکی نیم کابین:

همان گونه که از نامش پیداست این بالابر نیمی از یک کابین کامل را داراست و در واقع همان بالابر هیدرولیکی معمولی است. این بالابر سقف ندارد.

بالابر هیدرولیکی بدون کابین یا کفی:

این بالابر کمترین امنیت را در بین بالابرهای هیدرولیکی دارد و فقط دارای یک کفی است که می توان روی ایستاد. این نوع بالابر برای حمل بار و در مغازه ها و فروشگاهها مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت بالابر هیدرولیکی

قیمت بالابر هیدرولیکی به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. نوع بالابر، ابعاد آن و ارتفاع آن همگی روی قیمت بالابر هیدرولیکی تاثیر می گذارند.

نتیجه گیری

بالابر هیدرولیکی، یکی از پرطرفدارترین بالابرها می باشد که در هر نوع ساختمانی استفاده می شود و امنیت بالایی هم دارد. نیروی حرکتی این بالابر از طریق کمپرس کردن روغن درون مخزن و حرکت دادن پیستون تامین می شود.

بالابرهای هیدرولیکی مزیت های زیادی دارند که از میان آن ها می توان به هزینه نصب اندک، اشغال فضای کم، هزینه تعمیراتی اندک، امنیت بالا و مناسب و ایده ال بودن برای حمل بار اشاره کرد. البته عیب آن هم این است که برای ساختمان های با طبقات زیاد مناسب نیست چون هم انرژی قابل توجهی مصرف می کند و هم سرعت آن نسبت به دیگر بالابرها کمتر است. قیمت این بالابر با توجه به ابعاد، نوع آن و دیگر فاکتورها تعیین می شود.

سیستم حمل و نقل شما هیچ گاه از بابت نبود یا خرابی بالابر صنعتی مختل نخواهد شد. از دیگر انواع بالابرهایی که آرینا صنعت می فروشد می توان به خرید بالابرخانگی و همچنین خرید بالابر بیمار و همچنین مواردی چون خرید بالابر فروشگاهی اشاره نمود.

همچنین  بالابر هیدرولیکی مدل تینا با نگاه تولید انبوه طراحی و تولید می گردد. برای تولید قطعات از جیگ ها و فیکسچرهای اصولی استفاده می شود که موجب اطمینان در دقت ساخت و مونتاژ قطعات می گردد. کلیه قطعات مکانیکی بالابرهای آرینا مدل TINA از ضریب اطمینان بالایی در طراحی خود بهره میگیرند و به دلیل ماهیت تولیدی آن ساخت و مونتاژ قطعات از حداکثر کیفیت و دقت برخوردار است.

    Cresta Help Chat
    Send via WhatsApp
    مشاوره و استعلام قیمت