بالابر خانگی

بالابر خانگی چیست

بالابر خانگی چیست


بالابر خانگی

بدون شک خیلی از شما تابه حال نام بالابر خانگی را شنیده اید. امروزه به دلیل این که زندگی آپارتمانی در حال رواج پیدا کردن است، آسانسور در اکثر آنها وجود داشته که آسانسور افراد را بین طبقات یک آپارتمان جابجا می کند اما بالابر خانگی برای حمل بار و افراد درون یک خانه می باشد. در محتوای زیر به موضوع بالابر خانگی چیست پرداخته شده است.

بالابرها را نباید با آسانسورها اشتباه گرفت. کاربرد بالابر خانگی با آسانسور یا جرثقیل متفاوت است و نباید آنها را با هم یکی دانست. بالابر برای خودش تعریف مشخص و فاکتورهای خاصی دارد. در این مقاله به موضوع بالابر خانگی و کاربرد آن پرداخته شده است.

بالابر خانگی چیست؟

بالابر یعنی وسیله ای که با آن به سطح بالاتری می روند. از بالابر برای حمل بار و افراد استفاده می شود. اگر بالابر درون یک خانه برای استفاده کردن قرار داشته باشد انگاه بالابر خانگی نامیده می شود که در انواع مختلفی نیز وجود دارد. در زیر به انواع مدل های بالابر خانگی اشاره شده است.

بالابر هیدرولیکی:

بالابر هیدرولیکی از طریق موتور هیدرولیک، وظیفه بالا بردن بارها در خانه را انجام می دهد. در صورتی که این بالابر در خانه استفاده شود به منظور ایمنی بیشتر برای آن کابین ساخته می شود. اما اگر برای مغازه یا جاهای دیگر ساخته شود تنها به صورت کفی وبدون اتاق ساخته می شود. این نوع بالابر محبوبیت زیادی دارد و دلیل آن هم امنیت بالای آن می باشد.

بالابر شیشه ای:

همان گونه که از نامش مشخص است این بالابر از شیشه ساخته می شود و شفاف است. می توان داخل آن را مشاهده کرد و از لحاظ دکوراسیون می تواند به زیبایی خانه کمک کند و به خانه جذابیت ببخشد. در عین جذابیت و زیبایی،این نوع بالابرها دارای امنیت مناسبی نیز هستند. داشتن یک بالابر شیشه ای در خانه می تواند ارزش خانه شما را بالا ببرد چون خانه جذابتری را تحویل شما خواهد داد.

هزینه تعمیرات بالابر خانگی چقدر است؟

بالابر پله پیما:

استفاده از این نوع بالابرها برای خانه هایی مناسب و کارآمد است که در آن افراد معلول و پیر و سالمند حضور دارند. از این بالابر برای جابجایی کالا و تجهیزات نیز می توان استفاده کرد.

بالابر خانگی بدون کابین:

این بالابرها در واقع ساده ترین بالابرهایی هستند که وجود دارند. نه کابین دارند و نه موتور آن هیدرولیکی است و در نتیجه هزینه بسیار کمتری از دیگر بالابرها دارند. از این نوع بالابرهای خانگی صرفا برای حمل کردن بار استفاده می شود و افراد از این بالابر برای حمل و نقل خود استفاده نمی کنند.

کاربردهای بالابر خانگی

اما از بالابر خانگی برای چه کارهایی استفاده می شود؟ در زیر به موارد کاربرد بالابر خانگی اشاره شده است:

حمل و نقل آسان:

خیلی اوقات پیش می آید که شما دوست دارید تا وسایل خود را به طبقه بالایی خانه ببرید. این کار می تواند به راحتی توسط بالابر انجام شود. افراد نیز می توانند به راحتی با بالابر در خانه جابجا شوند و به راحتی بین طبقات درون یک خانه حرکت کنید.

مخصوصا اگر فرد پیر و سالمندی در خانه حضور داشته باشد این موضوع مهم تر است. بالابر خانگی می تواند به راحتی افراد سالمند را جابجا کند و کار مراقبت از آنها را آسان کند. این مهم ترین کاربرد بالابر خانگی می باشد.

افزایش ایمنی:

زمانی که حمل و نقل توسط بالابر صورت بگیرد امنیت انتقال بیشتر خواهد شد و سرعت انتقال هم بیشتر خواهد بود. سالانه عده زیادی از بر اثر سقوط از پله ها مصدوم می شود و یا حتی از دنیا می روند. بالابر می تواند این خطر را رفع کند. این خطر مخصوصا برای افراد با سن بالاتر بیشتر است بنابراین برای آنها استفاده از بالابر خانگی بسیار بهتر خواهد بود و امنیتشان را بالا می برد و خطر را برای آنان پایین می آورد.

پنج نکته پیش از سفارش بالابر خانگی کدام اند؟

بالا رفتن ارزش خانه شما:

بالابر خانگی به خانه شما جذابیت می بخشد و باعث افزایش زیبایی آن می شود و در عین حال باعث بالا رفتن قیمت و ارزش خانه شما می شود. این تفاوت قیمت می تواند تا دهها میلیون برسد. اگر از افرادی که در کار خریدو فروش خانه این موضوع را بپرسید متوجه خواهید شد که بالابر چقدر به ارزش خانه شما اضافه می کند.

نصب بالابر خانگی

برای نصب بالابر خانگی باید چندین فاکتور را در نظر گرفت. نصب بالابر باید توسط متخصصان و افراد کارشناس صورت گیرد تا امنیت آن به طور کامل رعایت شود. در زیر به مواردی که در نصب بالابر باید به آن توجه کرد اشاره شده است:

1.محل بالابر:

این که شما بخواهید در کدام قسمت خانه بالابر را نصب کنید اهمیت زیادی دارد.  محل بالابر باید با توجه به نیاز خانه و امنیت و دیگر مسائل مشخص شود.

2.نوع بالابر:

این که شما بخواهید چه نوع بالابری را برای خانه خود نصب کنید هم یکی دیگر از فاکتورهایی است که باید به آن در هنگام نصب به آن توجه شود.

3.ایمنی بالابر:

یکی دیگر از مواردی که در هنگام نصب یک بالابر در یک خانه باید مورد توجه قرار گیرد، امنیت بالابر می باشد. بالابر از آنجایی که افراد و تجهیزات را انتقال می دهد باید امنیت بالایی داشته باشد و بنابراین در هنگام نصب باید به آن توجه ویژه ای شود. اگر یک بالابر در خانه امن نباشد ممکن است خطر آفرین باشد.

نکته: یادتان باشد که حتما پس از نصب هم به طور مرتب، بالابر خانه خود را بازدید کنید تا از امنیت و درست کار کردن آن مطمئن شوید. این بازدید باید توسط افراد متخصص صورت گیرد.

مدل های جدید بالابرهای فروشگاهی

نتیجه گیری

بالابرهای خانگی در انواع مختلفی وجود دارند و برای حمل و نقل افراد و تجهیزات از انها استفاده می شود. بالابرهای هیدرولیکی، بالابرهای شیشه ای، بالابرهای بدون کابین و بالابرهای پله پیما از مدل های بالابر خانگی هستند و هر کدام مزایا و ویژگی های خودشان را دارند.

اگر شما در خانه خود بالابر داشته باشید علاوه بر این که بر جذابیت خانه خود می افزایید امنیت خانه خود را هم بالاتر خواهید برد. در کنار این دو مورد بالابر در خانه باعث می شود تا ارزش و قیمت خانه شما بالاتر برود و این خود مزیت دیگری است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بالابر خانگیمقالات

بالابر ارزانبالابر ایمنبالابر تجاریبالابر خانگیبالابر زیبابالابر فروشگاهیبالابر نفر بر هیدرولیکی

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.

    مشاوره و استعلام قیمت
    Cresta Help Chat
    Send via WhatsApp