اجزا و قطعات بالابر فروشگاهی چیست؟

اجزا و قطعات بالابر فروشگاهی چیست؟

اجزا و قطعات بالابر فروشگاهی چیست؟


اجزا و قطعات بالابر فروشگاهی چیست؟

یکی از انواع بالابر هیدرولیکی، بالابر فروشگاهی است که به عنوان یک سیستم، متشکل از اجرا و قطعات متفاوتی می باشد. هر کدام از این اجزا وظیفه ای مختص خود را در این سیستم بر عهده دارند و عدم وجود و یا وجود نقص در هر کدام از آن ها می تواند منجر به ایجاد اختلال در سیستم بالابر فروشگاهی شود.

فاکتور ایمنی در بالابر فروشگاهی یکی از فاکتورهای مهم و قابل توجه می باشد چرا که سلامت و امنی کارکنان و تجهیزات فروشگاه به طور مستقیم به ایمنی بالابر بستگی دارد.

یکی از مهم ترین نکات در افزایش سطح ایمنی بالابر فروشگاهی، استفاده از قطعات و اجزای با کیفیت در ساختار آن است.

اجزا و قطعات بالابر فروشگاهی

هرچه اجزا و قطعات بالابر فروشگاهی از استانداردهای کیفی بالاتری برخوردار باشند، مطمئنا کیفیت و ایمنی بالابر نیز به همان نسبت افزایش پیدا خواهد کرد.

گاهی اوقات ممکن است این اجزا و قطعات دچار مشکل شده و با نقص یا فرسودگی همراه شوند. این موضوع می تواند به عنوان یکی از خطرناک ترین اتفات قابل رخ دادن برای بالابر فروشگاهی محسوب شود چرا که نسان دهنده ی عدم سرویس به موقع و درست دستگاه می باشد. برای اطمنان حاصل نمودن از صحت عملکرد و سلامت فنی اجزا و قطعات بالابر فروشگاهی بایستی سرویس های دوره ای آن به موقع و توسط افراد متخصص صورت پذیرد.

گروه صنعتی آرینا با بهره گیری از بهترین و با کیفیت ترین اجزا و قطعات در تولید بالابر فروشگاهی نه تنها ضامن دوام، ماندگاری و ایمنی کارکنان فروشگاه شما می باشد،بلکه این ضمانت را به شما خواهد داد که تا 24 ماه بعد از خرید بالابر، امکان تعویض رایگان قطعه برای شما وجود خواهد داشت.

در واقع دوره ی گارانتی بالابر فروشگاهی گروه صنعتی آرینا، تا دو سال بعد از خرید می باشد. استفاده از قطعات و اجزای با کیفیت در تولید بالابر فروشگاهی توسط این مجموعه، رضایت حداکثری مشتریان را در طی این سال ها به همراه داشته است.

قطعات بالابر فروشگاهی

همانطور که گفته شد، بالابر فروشگاهی مجموعه ای از قطعات و اجزا می باشد که در هماهنگی با یکدیگر فعالیت می کنند. در ادامه به مهم ترین اجزا و قطعات این تجهیز اشاره شده است:

 • پاور یونیت

این بخش از بالابر فروشگاهی به خودی خود شامل چند قطعه ی مجزا می شود. در واقع پاورپوینت را می توان یک سیستم کوچک در بالابر فروشگاهی دانست. تعدادی از بخش های مختلف پاورپوینت در بالابر فروشگاهی عبارتند از شیر برقی، الکتروموتور و پمپ هیدرولیکی.

پاورپوینت در بالابر فروشگاهی به شکل تک سرعته و دو سرعته تعبیه می شود. به طور عمده استفاده از پاورپوینت تک سرعته در انواع بالابرهای فروشگاهی متداول می باشد اما پارورپوینت دو سرعته مختص آن دسته از بالابرهای فروشگاهی است که نیاز به توقف در طی مسیر دارند.

انواع بالابر

چرا که برخی از فروشگاه ها به علت دارا بودن چند طبقه، احتیاج به سیستم کنترلی و توقف های مکرر در بین طبقات دارند. علاوه بر این، پاورپوینت دو سرعته نقش پر رنگی در کاهش صدای بالابر دارد. از این نوع پاورپوینت در بالابرهایی که کمترین میزان سر و صدا را تولید می کنند استفاده شده است.

 • کفی بالابر

کفی بالابر یکی از اجزا و قطعات بالابر فروشگاهی می باشد که وظیفه ی حمل بار و افراد را بر عهده دارد.

این کفی می تواند در ابعاد مختلف طراحی و تولید شود. همانطو که گروه صنعتی آرینا می تواند طراحی ابعاد کفی را توسط تیم حرفه ای تحقیق و توسعه متناسب با نوع کسب و کار و نیاز شما صورت دهد. در واقع میزان تحمل وزن و حجم بار در یک بالابر فروشگاهی به میزان زیادی به ابعاد این کفی بستگی دارد. کفی بالابر فروشگاهی عمدتا از جنس استیل، آلومینیوم یا آهن می باشد. این قطعه بایستی دارای مقاومت کافی در برابر فشار و ضربه را داشته باشد.

 • دکل بالابر فروشگاهی

این قطعه از بالابر فروشگاهی به شکل عمودی حرکت می کند و وظیفه ی اصلی آن هدایت، جابجایی و همچنین تحمل وزن کفی بالابر می باشد. در واقع تمام فشار وارد شده بر روی کفی بالابر فروشگاهی توسط مجموعه دکل مدیریت می شود. کفشک های تلفنی یکی از اجزا و قطعات بالابر فروشگاهی می باشد که در مجموعه دکل قرار گرفته است.

وظیفه اصلی این قطعه جلوگیری از بروز لرزش و تنش در بالابر فروشگاهی حین حرکت می باشد. این قطعه در واقع حرکت بالابر را به حرکتی نرم و روان تبدیل می کند.

این موضوع در مورد بالابر فروشگاهی بسیار حائز اهمیت می باشد چرا که گاها بارهایی سنگین و حجیم توسط بالابر حمل می شود. جهت سفارش بالابر کارگاهی با ما در تماش باشید. بنابراین لازم است که حرکت بالابر بسیار نرم و روان صورت پذیرد تا از خطرات و آسیب های احتمالی همچون سقوط بار جلوگیری شود.

 • شیر برقی

شیر برقی یکی از اجزا و قطعات بالابر فروشگاهی است که در زمان پایین آمدن بالابر وارد عمل می شود. بالابر فروشگاهی برای بالا رفتن نیاز به روشن شدن موتور دارد  در حالی که برای پایین آمدن نیاز به روشن شدن موتور نبوده و تنها با عملکرد شیر برقی، بالابر به سمت پایین هدایت می شود.

 • شیر کنترل هیدرولیکی

این قطعه در بالابر فروشگاهی این امکان را ایجاد می کند که سرعت بالابر توسط فرد هدایت کننده کنترل شود. این کاربرد برای کنترل بارهای سنگین و بارهای سبک بسیار کارآمد می باشد.در هنگام حمل بارهای سنگین می توان سرعت بالابر را کند نموده و در زمانی که حرکت سریع بالابر تاثیری در ایمنی ندارد، می توان آن را افزایش داد.

مشخصات بالابر هیدرولیکی آرینا مدل تینا

قطعات بالابر فروشگاهی چه تاثیری در کیفیت کلی آن دارد

مهم ترین عاملی که کیفیت بالای یک بالابر فروشگاهی را تضمین می کند، کیفیت اجزا و قطعات آن است چرا که بالابر فروشگاهی یک سیستم هیدرولیک می باشد که تمامی اجزای آن در ارتباط و هماهنگی با یکدیگر می باشند. برای خرید بالابر صنعتی با شماره های سایت تماس بگیرید.

بی کیفیت بودن هر کدام از قطعات آن و یا عدم صحت عملکرد هر کدام از آن ها می تواند موجب تضعیف کیفیت بالابر شود.

مهم ترین نکته در مورد حفظ سلامت فنی بالابر فروشگاهی، سرویس دوره ای آن ها می باشد. کارشناسان فنی بایستی به طور دوره ای از بالابر بازدید نموده و تمامی قطعات آن را مورد بررسی و ارزیابی فنی قرار دهند.در صورتی که یک نیاز نیاز به تعویض یا تعمیر داشته باشد، این امر در سرویس های دوره ای مشخص خواهد شد.

در واقع هدف از این بازدیدهای دوره ای، جلوگیری از خرابی های احتمالی و پیشگیری از نقص قطعات می باشد.

قطعات بالابر فروشگاهی

گروه صنعتی آرینا یکی از درخشان ترین مجموعه های در تولید و فروش بالابر فروشگاهی با بهره گیری از با کیفیت ترین قطعات در تولید بالابر، این امکان را برای شما فراهم نموده اند تا با خاطری آسوده، ایمنی مجموعه فروشگاهی خود را تامین نمایید.

اصالت و سلامت تمامی اجزا و قطعات بالابر فروشگاهی گروه صنعتی آرینا، پیش از راه اندازی، در آزمایشگاه های تست فنی مورد بررسی و ارزییابی قرار می گیرد.

کارشناسان فنی حاضر در مجموعه تمامی قطعات را از فیلترهای تست سلامت عبور داده و سپس در بخش تولید از آن ها استفاده می نمایند. استفاده از اجزا و قطعات با کیفیت در تولید بالابر فروشگاهی نه تنها ضامن ایمنی بوده بلکه طول عمر مفید بالابر را نیز افزایش می دهد.

از این رو می توان بالابر فروشگاهی گروه صنعتی آرینا را یکی از با دوام ترین انواع بالابرهای فروشگاهی در سرتاسر ایران شناسایی کرد.

قیمت بالابر فروشگاهی

یکی از مهم ترین عواملی که بر قیمت بالابر فروشگاهی تاثیرگذار است، کیفیت اجزا و قطعات به کار رفته در آن می باشد. هرچه این قطعات کیفیت بالاتری داشته باشند، قیمت بالابر فروشگاهی نیز به همان نسبت افزایش پیدا خواهد کرد. برای سفارش بالابر بیمار با ما تماس بگیرید.

نصب بالابر فروشگاهی چگونه انجام می شود؟

شاید در نگاه اول خرید یک بالابر گران قیمت، هزینه ی بیشتری  نیاز داشته باشد اما باید گفت که بالابرهایی که ططور عمده تولید می شوند اغلب دارای قطعات بی کیفیتی هستند که بعد از مدتی استفاده دچار خرابی و نقص فنی می شوند.

بنابراین نمی توان روی دوام و ماندگاری آن ها حساب کرد. علاوه بر این شما بایستی به طور مداوم هزینه های مربوط به تعمیر بالابر را پرداخت کنید. در حالی که با خرید بالابر فروشگاهی با کیفیت و بادوام می توانید به میزان زیادی در هزینه های خود صرفه جویی نمایید.

قیمت بالابر فروشگاهی مهر تاییدی بر کیفیت بالای آن نیست اما بالابر های فروشگاهی ارزان قیمت عموما بالابرهای بی کیفیتی می باشند و چه بسار دتولید آن ها از قطعات دسته دوم استفاده شده باشد.

گروه صنعتی آرینا با ارائه ی ضمانت های لازم بابت اصالت و کیفیت قطعات، شما را از بابت پرداخت هزینه های اضافی مصون خواهد داشت.

نتیجه گیری

 بالابر هیدرولیکی مدل تینا با نگاه تولید انبوه طراحی و تولید می گردد. برای تولید قطعات از جیگ ها و فیکسچرهای اصولی استفاده می شود که موجب اطمینان در دقت ساخت و مونتاژ قطعات می گردد. کلیه قطعات مکانیکی بالابرهای آرینا مدل TINA از ضریب اطمینان بالایی در طراحی خود بهره میگیرند و به دلیل ماهیت تولیدی آن ساخت و مونتاژ قطعات از حداکثر کیفیت و دقت برخوردار است.

بالابر فروشگاهی یک سیستم هیدرولیک است که در اغلب فروشگاه های بزرگ و چند طبقه مورد استفاده قرار می گیرد.

هدف از به کار گیری بالابر فروشگاهی، ایجاد ایمنی و امنیت در محیط فروشگاه و همچنین سرعت بخشی به انجام امور می باشد. گروه صنعتی آرینا آماده خدمت رسانی در خصوص انواع بالابرها با کاربردهای مختلف است. می توانید با شماره های تماس موجود در سایت تماس گرفته و خرید بالابر خانگی و خرید بالابر مغازه  را به راحتی انجام دهید. بنابراین بالابر فروشگاهی بایستی به نوعی طراحی و تولید شود که بی وقفه بتوان از آن استفاده نمود و دوام و ماندگاری بالایی داشته باشد.

استفاده از اجزای و قطعات با کیفیت و درجه یک در بالابر فروشگاهی می تواند ضامن این امر باشد.  گروه صنعتی آرینا با به کار گیری نیروهای متخصص و تعبیه قطعات اصیل و با کیفیت در بالابر فروشگاهی، سلامت و ایمنی مجموعه شما را تضمین خواهد کرد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بالابر فروشگاهیمقالات بالابر

بالابربالابر ارزانبالابر ایمنبالابر با کابینبالابر برقیبالابر تجاریبالابر ثابت

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.

  Cresta Help Chat
  Send via WhatsApp
  مشاوره و استعلام قیمت